Твори культуру:
бібліотечні інноваційні послуги

У 2020 р. ВГО Українська бібліотечна асоціація реалізує міжнародний проєкт під назвою «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги», що підтримує Європейський Союз за програмою Дім Європи. На конкурсній основі було відібрано 32 бібліотекаря з України та Білорусі, які пройшли навчання за участю данських та українських тренерів. За результатами навчання кожен бібліотекар-учасник розробив та впровадив у своїй бібліотеці нову інноваційну послугу для розвитку креативних індустрій, які представлені на даному ресурсі.

Студія друку літературних цитат

Закарпатська ОУНБ ім.Ф. Потушняка надає послугу студії друку літературних цитат, завдяки якій кожен охочий зможе трансформувати улюблену цитату у власний, оригінальний малюнок, а також видрукувати її на стікері чи футболці.

«На створення послуги мене надихнула участь у міжнародному проєкті «Бібліотека єднає людей», під час якого були проведені три резиденції з митцями у бібліотеці», – говорить ініціаторка проєкту Євгенія Напуда.

Євгенія створювала дизайн наліпок, листівок і масок дома з донькою, а потім з колегою у бібліотеці. Тестували послугу під час вуличної акції «Капуркова книжка», де вдалося залучити різних за фахом та віком людей.

«Користувачам цікава така послуга, бо дає можливість проявити творчий потенціал кожному. Під час тестування концепція не змінилася. Як придумала цю ідею ще взимку, до оголошення проєкту, так на ній і зупинилася», – ділиться Євгенія.

Організаторка сподівається, що отриманий досвід користувачі бібліотеки зможуть використати у майбутньому, наприклад, запустивши власну серію дизайнерських виробів чи відкривши профільний бізнес.

Послуга працює у бібліотеці з 5-го вересня.

picture

Читай також: