Твори культуру:
бібліотечні інноваційні послуги

У 2020 р. ВГО Українська бібліотечна асоціація реалізує міжнародний проєкт під назвою «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги», що підтримує Європейський Союз за програмою Дім Європи. На конкурсній основі було відібрано 32 бібліотекаря з України та Білорусі, які пройшли навчання за участю данських та українських тренерів. За результатами навчання кожен бібліотекар-учасник розробив та впровадив у своїй бібліотеці нову інноваційну послугу для розвитку креативних індустрій, які представлені на даному ресурсі.

Світлини на Освіти. Бібліотечна фотостудія

При Центральній районній бібліотеці ім. Ф.М. Достоєвського почала діяти фотостудія, в якій можна кожен охочий може отримати своє власне фотопортфоліо чи спробувати себе в ролі моделі, фотохудожника чи оператора.

«Ідея зародилась приблизно рік тому. Я почала професійно вивчати фотографію на 2 курсі інституту (видавнича фотографія, КПІ), а потім продовжила навчання в Київський школі фотографії, тому мала палке бажання розвивати отримані знання і навички так, щоб вони ставали в пригоді іншим людям, приносили їм радість, задоволення та користь», – ділиться ініціаторка послуги Марія Шеремет.

Також вона зазначила, що локації бібліотек все частіше використовують для фотосесій, наприклад, випускники 11 класів фотографуються для альбому, інші відвідувачі роблять портрети чи костюмовані світлини. Тож у користувачів був помітний запит саме на фотостудію.

«Ми створили бібліотечний Youtube-канал RoomBoomBook, де першим проєктом став флешмоб до Дня народження Ліни Костенко (90 років). Вийшло понад 100 відео. Люди із задоволенням та деяким здивуванням відгукувались на пропозицію зйомки в бібліотеці. І в результаті залишали позитивні відгуки й виявляли бажання брати участь у наступних фото/відео проєктах», – стверджує організаторка.

Прототип послуги створювався спільно з користувачами, колегами, рідними та друзями команди. Бібліотекарі залучили до тестування людей різного віку – від 20 до 55 років, і отримали чимало позитивних відгуків щодо актуальності такої послуги.

«Враховуючи, що фотостудія – це спеціальне приміщення, локація, обладнане світловою апаратурою для проведення фотозйомок, то побажання користувачів стосувались більше облаштуванню цього простору в плані комфорту, наявності води, дзеркала, гримерки, пуфи, а також різного реквізиту», – пояснюють у бібліотеці.

Фотостудія діє у бібліотеці з першого вересня 2020-го року.

picture
picture
picture

Читай також: