Твори культуру:
бібліотечні інноваційні послуги

У 2020 р. ВГО Українська бібліотечна асоціація реалізує міжнародний проєкт під назвою «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги», що підтримує Європейський Союз за програмою Дім Європи. На конкурсній основі було відібрано 32 бібліотекаря з України та Білорусі, які пройшли навчання за участю данських та українських тренерів. За результатами навчання кожен бібліотекар-учасник розробив та впровадив у своїй бібліотеці нову інноваційну послугу для розвитку креативних індустрій, які представлені на даному ресурсі.

Арт–галерея «З Україною в серці творимо дива»

Великоолександрівська районна центральна бібліотека запустила послугу «З Україною в серці творимо дива», завдяки якій мешканців селища знайомитимуть з творчістю народних майстрів.

У межах проєкту команда бібліотеки планує проводити мистецькі майстер-класи, організувати виставку, проводити зустрічі з майстрами, а також створити інтернет-сторінку, присвячену їхній творчості.

Бібліотекарка Наталя Шевчук розповідає, що ідея послуги з’явилася після досвіду проведення окремих виставок та зустрічей з майстрами у бібліотеці. Команда вирішила розширити й переформатувати цю діяльність, перетворивши її на інноваційний проєкт.

«Тестування проходило в формі інтерв’ю з користувачами бібліотеки різного віку – від 14 до 60 років. Їм сподобалась ідея організації дитячого куточка, але ми самі зрозуміли, що вона не досконала і не ефективна. Тому першочерговий задум змінився повністю завдяки навчанню та порад тренерів», – розповідає співорганізаторка послуги Наталія Шевчук.

Арт-галерея планує представляти найкращі здобутки місцевих майстрів як старшого покоління, так і творчої молоді. Твори умільців представлені в найрізноманітніших типах декоративно-ужиткового мистецтва: вишиті картини та ікони, вироби з бісеру, шкіри, авторські ляльки та живопис. 

«Відвідувачі нашої сторінки у Facebook зможуть переглянути роботи майстрів і майстринь. Це перш за все дасть авторам можливість стати публічними й представляти свої роботи широкому загалу. Від своєї творчості вони зможуть отримати не тільки насолоду, а й матеріальну підтримку», – стверджує бібліотекарка. 

Наразі у просторі арт-галереї відбувається виставка-інсталяція «Читай і твори!». Послуга надається безкоштовно.

Результати проєкту

Розповідає Шевчук Наталія:

«Завдяки новим бібліотечним технологіям, ми прагнули залучити як найбільше користувачів до бібліотеки, а також відкрити для широкого загалу творчий доробок майстрів Великоолександрівщини. Проєкт ми спрямовували на тих, хто цікавиться різноманітними мистецькими напрямками, має креативні здібності, захоплюється ручною роботою та любить експериментувати. 

Ми проводили майстер-класи для всіх охочих, а також плануємо долучали майстрів до проведення різноманітних свят у селищі та за його межами, де в них буде можливість реалізувати свої роботи. 

В умовах карантину робота перейшла в онлайн формат, що дозволило долучитися до споживання послуги новим користувачам. Після онлайн-трансляцій майстри телефонують до нас і пропонують свої роботи для показу на сторінці нашої бібліотеки. Дехто зацікавлювався проєктом, шукаючи нових майстрів з рукоділля.

Наша послуга змінила формат організації бібліотечних заходів і надала нам ширші можливості для розкриття талантів».

picture
picture
picture
picture
picture

Читай також: