Твори культуру:
бібліотечні інноваційні послуги

У 2020 р. ВГО Українська бібліотечна асоціація реалізує міжнародний проєкт під назвою «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги», що підтримує Європейський Союз за програмою Дім Європи. На конкурсній основі було відібрано 32 бібліотекаря з України та Білорусі, які пройшли навчання за участю данських та українських тренерів. За результатами навчання кожен бібліотекар-учасник розробив та впровадив у своїй бібліотеці нову інноваційну послугу для розвитку креативних індустрій, які представлені на даному ресурсі.

Фотолабораторія у Миколаєві

Міська централізована бібліотечна система міста Кропивницького запустила фотолабораторію, яка навчатиме навичкам предметної зйомки, а також фотографуватиме вироби хендмейд-майстрів.

Послуга складається з двох компонентів – з мобільної фотостудії «Скринька» та онлайн-курсу «Предметна зйомка для хобі та бізнесу», який складається з 4-х занять.

«На проєкт ми прийшли зовсім з іншою ідеєю, яка змінилася після вивчення методології “Дизайн-мислення для бібліотекарів” з тренерами із Данії. Спочатку це було використання настільних ігор для навчання та саморозвитку молоді, але цю послугу було складно пов’язати з культурно-креативними індустріями, а також запроваджувати в умовах карантину. Тому виникла ідея створити мобільну міністудію для фотографування handmade виробів майстрів», – розповідає одна з ініціаторок проєкту Вікторія Поліщук.

Тестування прототипу проводилося у Центральній бібліотеці міста Кропивницького. Оскільки міністудія «Скринька» розрахована переважно на майстрів похилого віку, з якими бібліотека вже мала налагоджені зв’язки, вони стали першими, хто протестував послугу.

Пізніше до концепції долучили й ідею онлайн-курсу, яка в першу чергу спрямована на те, щоби розширити аудиторію фотолабораторії. Над його концепцією працювали спеціалісти відділу інноваційно-методичної роботи та коворкінгу «Живи яскраво», що також працює Центральній міській бібліотеці міста Кропивницького.

«Після тестування ми дізналися, що такою послугою хотіли б скористатися не лише майстри хендмейду, а й молоді люди (учні старших класів, студенти та ін.) для створення красивих предметних фото для своїх блогів та сторінок у соцмережах, тому й запустили курс з 4-х занять, присвячених предметній зйомці, обробці фотографій, просуванню продукту в соцмережах та створенню фотобоксів своїми руками», – пояснює Вікторія Поліщук.

Для проведення занять команда проєкту долучає спеціалістів з піару, професійних фотографів та демонструє відеоматеріали зі створення фотобоксів, розроблених бібліотекарями.

Мініфотостудія «Скринька» та онлайн-курс діють у бібліотеці з вересня цього року.

picture

Читай також: