Твори культуру:
бібліотечні інноваційні послуги

У 2020 р. ВГО Українська бібліотечна асоціація реалізує міжнародний проєкт під назвою «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги», що підтримує Європейський Союз за програмою Дім Європи. На конкурсній основі було відібрано 32 бібліотекаря з України та Білорусі, які пройшли навчання за участю данських та українських тренерів. За результатами навчання кожен бібліотекар-учасник розробив та впровадив у своїй бібліотеці нову інноваційну послугу для розвитку креативних індустрій, які представлені на даному ресурсі.

Арт–галерея «З Україною в серці творимо дива»

Великоолександрівська районна центральна бібліотека запустила послугу «З Україною в серці творимо дива», завдяки якій мешканців селища знайомитимуть з творчістю народних майстрів.

У межах проєкту команда бібліотеки планує проводити мистецькі майстер-класи, організувати виставку, проводити зустрічі з майстрами, а також створити інтернет-сторінку, присвячену їхній творчості.

Бібліотекарка Наталя Шевчук розповідає, що ідея послуги з’явилася після досвіду проведення окремих виставок та зустрічей з майстрами у бібліотеці. Команда вирішила розширити й переформатувати цю діяльність, перетворивши її на інноваційний проєкт.

«Тестування проходило в формі інтерв’ю з користувачами бібліотеки різного віку – від 14 до 60 років. Їм сподобалась ідея організації дитячого куточка, але ми самі зрозуміли, що вона не досконала і не ефективна. Тому першочерговий задум змінився повністю завдяки навчанню та порад тренерів», – розповідає співорганізаторка послуги Наталія Шевчук.

Наразі у просторі арт-галереї відбувається виставка-інсталяція «Читай і твори!».

picture
picture
picture

Читай також: