Твори культуру:
бібліотечні інноваційні послуги

У 2020 р. ВГО Українська бібліотечна асоціація реалізує міжнародний проєкт під назвою «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги», що підтримує Європейський Союз за програмою Дім Європи. На конкурсній основі було відібрано 32 бібліотекаря з України та Білорусі, які пройшли навчання за участю данських та українських тренерів. За результатами навчання кожен бібліотекар-учасник розробив та впровадив у своїй бібліотеці нову інноваційну послугу для розвитку креативних індустрій, які представлені на даному ресурсі.

Бібліосутінки онлайн «Книжкове безсоння»

Центральна міська бібліотека ім. М.Л. Кропивницького у Миколаєві запустила інноваційну послугу «Книжкове безсоння», яка спрямована на створення аудіозаписів живих прозових читань.

«Ідея з’явилась минулого року. Планували влітку проводити голосні читання просто неба, але карантин вніс свої корективи в роботу бібліотеки. Оскільки онлайн-контент стає актуальним, ми вирішили не залишати ідею, а спробувати новий для нас формат проведення», зазначає одна з ініціаторок проєкту Юлія Басиста

Бібліотекарі провели опитування серед відвідувачів, яке виявило, що створення записів книжок найцікавіша молоді, особливо тим респондентам, які активно користуються Youtube. З іншого боку є зацікавлені й серед старших категорій, що прагнуть опанувати нові медійні формати.

За словами Юлії, послуга також корисна для міста й своєю інклюзивністю, адже аудіоконтент часто є найзручнішим способом ознайомлення з текстом для людей, які мають вади зору.

«Вирішили робити акцент на прозові твори. Від користувачів надійшла пропозиція додати музичний супровід. Пілотний запуск відбувся в липні. Протягом двох тижнів збирали відеозаписи користувачів, один день витратили на обробку отриманого матеріалу та опублікували на Youtube-каналі бібліотеки», розповідає бібліотекарка. 

Наразі на каналі виклали 12 роликів, від 9 учасників, які мають загалом 320 переглядів.

У бібліотеці зазначають, що й надалі планують щомісяця створювати разом з користувачами тематичні добірки з аудіозаписами.

picture

Читай також: