Твори культуру:
бібліотечні інноваційні послуги

У 2020 р. ВГО Українська бібліотечна асоціація реалізує міжнародний проєкт під назвою «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги», що підтримує Європейський Союз за програмою Дім Європи. На конкурсній основі було відібрано 32 бібліотекаря з України та Білорусі, які пройшли навчання за участю данських та українських тренерів. За результатами навчання кожен бібліотекар-учасник розробив та впровадив у своїй бібліотеці нову інноваційну послугу для розвитку креативних індустрій, які представлені на даному ресурсі.

Студія дизайну та краси «Креатив»

При Центральній міській бібліотеці Олександрії відкрили студію дизайну та краси «Креатив», яка стала майданчиком для проведення майстер-класів та лекцій, присвячених створенню хендмейду та дизайнерських речей.

Студію вирішили створити на базі «Мистецької вітальні», яка діє в олександрійській бібліотеці ще з 2017-го року й де регулярно проводять майстер-класи з різних технік ручної праці. За словами бібліотекарів, зараз ці заходи користуються надзвичайною популярністю серед містян, що й стимулювало перетворення «вітальні» на студію краси та дизайну.

«Ми вирішили допомогти користувачам знайти для себе нові ідеї та удосконалити свої знання у сфері краси й дизайну, а також навчити їх рекламувати власні вироби, щоби заробляти на їхньому продажі», – говорить одна з ініціаторок студії Марина Дерун.

Над створення прототипу послуги працювала команда бібліотекарів зі штату Олександрійської міської бібліотечної системи.  

«Покроково ми опрацьовували прототип, обговорили, яких саме творчих послуги недостатньо в бібліотеках міста, провели опитування серед користувачів, склали список необхідних учасників і ролей, визначили їх завдання, а також створили необхідний макет прототипу послуги, склали план її роботи», – розповідає про процес Марина Дерун.

Прототип нової послуги команда тестувала протягом тижня у 12-ти бібліотеках міста. Воно супроводжувалось і усним опитування аудиторії різного віку, яке показало, що 80% респондентів цікавлять майстер-класи, а 60% із задоволенням до них би долучились. Ще 15% готові рекомендувати послуги студії своїм друзям.

Польові дослідження показали, що послуга цілком придатна до запуску, тож її концепт до сьогодні суттєво не змінився. Студія Дизайну та краси «Креатив» працює у повноцінному режим з 3-го вересня 2020 року і надає свої послуги безкоштовно.

Результати проєкту

Розповідає Марина Дерун:

«Ми проводили майстер-класи традиційно о 15:00 у публічних бібліотеках міста за участю бібліотекарів і фахівців в галузі моди та краси, а після посилення карантину, ми почали знімати відеоролики із заходів та публікувати їх на офіційному сайті, Youtube-каналі, в Instagram та на Facebook-сторінці, де їх могли переглядати не лише користувачі бібліотек, але й усі, хто цікавиться хендмейдом.

Згідно зі статистикою, відео майстер-класів переглянули 78% жінок і 22% чоловіків. Особливо багато переглядів мають відео, опубліковані у Facebook, деякі з них набирають до 700 переглядів.

За час роботи студії, ми познайомилися з новими творчими та креативними майстрами, які залюбки проводять майстер-класи у межах послуги. У зв’язку з акцентом роботи саме з фото- і відеозйомці, бібліотекарі удосконалюють свої знання й приділяють особливу увагу роботі з монтажем відео».

picture
picture
picture
picture

Читай також: