Твори культуру:
бібліотечні інноваційні послуги

У 2020 р. ВГО Українська бібліотечна асоціація реалізує міжнародний проєкт під назвою «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги», що підтримує Європейський Союз за програмою Дім Європи. На конкурсній основі було відібрано 32 бібліотекаря з України та Білорусі, які пройшли навчання за участю данських та українських тренерів. За результатами навчання кожен бібліотекар-учасник розробив та впровадив у своїй бібліотеці нову інноваційну послугу для розвитку креативних індустрій, які представлені на даному ресурсі.

Дистанційні заняття з книжкової культури

Національна бібліотека Білорусі почала проводити дистанційні заняття, які розповідатимуть користувачам про книжкову культуру.

Таку послугу вирішили впровадити у бібліотеці під час пандемії, коли заняття наживо стали проблематичними. Працівники закладу почала розглядати можливі варіанти адаптації до ситуації та переведення уроків у новий формат. 

«Після опитування користувачів був обраний варіант дистанційного навчання, для якого ми разом з колегами із сектору досліджень та проєктування розробили спеціальну базу», – коментує бібліотекарка Тетяна Сапега.

Прототип послуги був випробуваний на користувачах бібліотеки, у результаті чого першочергова концепція зазнала кардинальних змін.

«Спочатку планувалося організувати онлайн-заняття, але клієнти не хотіли мати уроки «як у школі». Їх також не цікавили запропоновані онлайн-читання. За допомогою користувачів бібліотеки, ми розробили нові, цікаві для клієнта пропозиції: навчальні тести, творчі завдання та конкурси», – додає Сапега.

Послуга надається Національною бібліотекою Білорусі з квітня 20202-го року.

picture

Читай також: