Твори культуру:
бібліотечні інноваційні послуги

У 2020 р. ВГО Українська бібліотечна асоціація реалізує міжнародний проєкт під назвою «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги», що підтримує Європейський Союз за програмою Дім Європи. На конкурсній основі було відібрано 32 бібліотекаря з України та Білорусі, які пройшли навчання за участю данських та українських тренерів. За результатами навчання кожен бібліотекар-учасник розробив та впровадив у своїй бібліотеці нову інноваційну послугу для розвитку креативних індустрій, які представлені на даному ресурсі.

Інкубатор креативних ідей

Централізована система бібліотек для дітей у Дніпрі започаткувала «Інкубатор креативних ідей», який покликаний навчити дітей креативному мисленню, а також допомогти дітям 12-15 років створювати свій власний інтелектуальний продукт.

«Ідея послуги народилася давно, бо у користувачів-підлітків існує потреба у грамотному оформлені та просуванні своїх ідей. Дітям властиво народжувати креативні ідеї, але їм ще не вистачає знань та умінь, щоб структурувати та довести задум до втілення. І саме в цьому їм повинні надати допомогу кваліфіковані спеціалісти. Найкращим майданчиком для цього, на наш погляд, може стати дитяча бібліотека, яка має необхідний інформаційний та людський ресурс», розповідає бібліотекарка Олександра Котельнікова.

Прототип послуги створювався спільно колективом Централізованої системи бібліотек для дітей у Дніпрі. Тестування проводили серед дітей віком 12-15 років, вчителів, батьків та потенційних замовників послуги.

«Під час тестування прототипу вдалося скоригувати структуру послуги, розширити коло потенційних партнерів та користувачів. Змінився також і фокус послуги. До тестування в центрі знаходилась креативна ідея, але тепер центром став користувач послугою», додає бібліотекарка.

Послуга діятиме у бібліотеці протягом 2020-2021. навчального року.

picture
picture

Читай також: