Твори культуру:
бібліотечні інноваційні послуги

У 2020 р. ВГО Українська бібліотечна асоціація реалізує міжнародний проєкт під назвою «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги», що підтримує Європейський Союз за програмою Дім Європи. На конкурсній основі було відібрано 32 бібліотекаря з України та Білорусі, які пройшли навчання за участю данських та українських тренерів. За результатами навчання кожен бібліотекар-учасник розробив та впровадив у своїй бібліотеці нову інноваційну послугу для розвитку креативних індустрій, які представлені на даному ресурсі.

Послуга «Чуттєві історії»

У межах проєкту «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги» почала працювати послуга «Чуттєві історії», яка покликана познайомити різні бібліотеки із кейсами роботи з інклюзивною літературою.

«Ідея народилася із розмов під час фестивалю «Город и Книги» (Білорусь) біля стенда «Звичайні книжки про незвичайних дітей», що присвячений літературі про героїв з тими чи іншими особливостями. Стало зрозумілим, что у бібліотекарів є запит не лише на список з анотаціями, але й на методи роботи з ними», – говорить одна з ініціаторок послуги Ольга Вовк.

Одним із таких інклюзивних кейсів стала розробка «літературно-тактильних листівок» спільно з командою проєкту «ЗаЧтение», концепт яких підказали учасники тестування послуги. Перший прототип тестували з бібліотекарями, наступний обговорювали вже з дітьми 10-12 років.

«Нас почали запрошувати з лекціями про інклюзивну літературу, і обов’язковим питанням завжди було – а покажіть, як саме працювати з книжкою на складну тему, щоби не викликати остраху та настороженості? А потім ми подумали подумали – а чому тільки бібліотекарям? І почали роботу над кейсом листівки, до якого можуть долучитися усі охочі», – говорить Ольга Вовк.

Також вона додала, що після тестування стала зрозумілою потреба спростити макети літературно-тактильних листівок, а самі учасники тестування навіть підказали, яким чином це має бути зроблено. Зрештою проєкт змінив свій фокус з бібліотекарів на школярів.

З першого вересня команда проєкту почала розсилати пропозиції співпраці у різні школи.

picture

Читай також: