Твори культуру:
бібліотечні інноваційні послуги

У 2020 р. ВГО Українська бібліотечна асоціація реалізує міжнародний проєкт під назвою «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги», що підтримує Європейський Союз за програмою Дім Європи. На конкурсній основі було відібрано 32 бібліотекаря з України та Білорусі, які пройшли навчання за участю данських та українських тренерів. За результатами навчання кожен бібліотекар-учасник розробив та впровадив у своїй бібліотеці нову інноваційну послугу для розвитку креативних індустрій, які представлені на даному ресурсі.

Бібліотека в об’єктиві: івент-локація

Центральна бібліотека для дорослих Уманської міської централізованої системи бібліотек створила івент-локацію «Бібліотека в об’єктиві», яка присвячена мистецтву фотографії.

Івент-локація має три фотозони, а також проводить щотижневі тренінги з редагування фотографій серед відвідувачів.

Спершу організатори планували створити на базі Центральної бібліотеки для дорослих мультимедійну лабораторію «Меді@-Бібліотек@», яка націлювалась на розвиток технічної творчості користувачів і включала б велику кількість різноманітних послуг, починаючи від курсів графічного дизайну й закінчуючи картографією та вивченням редактури відео. Але у процесі спілкування з громадою та тренерами, команда проєкту вирішила звузити задум до одного напрямку – фотографії.

«Прототип послуги ми вирішили створити у співпраці з учасниками молодіжного центру «Бібліотека – територія успіху», які люб’язно погодились її протестувати. У процесі ми вирішили долучити до проєкту професійних фотографів, а також молодих дизайнерів та студентів мистецьких факультетів, які можуть допомогти з облаштуванням фотозон», – розповідає тренерка Людмила Чупряк.

Зараз тренінги проводяться окремо для різних вікових категорій і груп – у першій та другій половинах дня. Послуга працює безкоштовно з 1-го вересня 2020-го року, але користувачі мають можливість сплачувати й благодійні внески.

Результати проєкту

Розповідає Людмила Чупряк:

«Ми прагнули допомогти користувачам та гостям міста Умань підвищити самооцінку, поліпшити сприйняття довколишнього світу та навчитися редагувати власні фото, створені у фотозонах бібліотеки під час селфі-зйомки.

Нашою послугою користуються різні люди, серед них є молодь, яка прагне розвитку та прислухається до думки інших; професійні фотографи, що уміють працювати з людьми; домогосподарки та дизайнери-початківці з бажанням взяти участь в оформленні фото зони.

Зараз в центральній бібліотеці для дорослих організовано три фото зони для селфі-зйомки в різному форматі. Через карантинні обмеження ми вирішили замінити тренінги з редагування фото на роздатковий інформаційний матеріал. Для цього ми створили три буклети: «Як зробити правильне селфі?», «Топ програми для обробки селфі» та «Відео на службі у бібліотеки», які розповсюджуються серед користувачів селфі-зон, а також в межах та поза межами приміщення бібліотеки».

picture
picture
picture
picture
picture

Читай також: