Твори культуру:
бібліотечні інноваційні послуги

У 2020 р. ВГО Українська бібліотечна асоціація реалізує міжнародний проєкт під назвою «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги», що підтримує Європейський Союз за програмою Дім Європи. На конкурсній основі було відібрано 32 бібліотекаря з України та Білорусі, які пройшли навчання за участю данських та українських тренерів. За результатами навчання кожен бібліотекар-учасник розробив та впровадив у своїй бібліотеці нову інноваційну послугу для розвитку креативних індустрій, які представлені на даному ресурсі.

Бібліотека в об’єктиві: івент-локація

Центральна бібліотека для дорослих Уманської міської централізованої системи бібліотек створила івент-локацію «Бібліотека в об’єктиві», яка присвячення мистецтву фотографії.

Івент-локація має три фотозони, а також проводить щотижневі тренінги з редагування фотографій серед відвідувачів.

Спершу організатори планували створити на базі Центральної бібліотеки для дорослих мультимедійну лабораторію «Меді@-Бібліотек@», яка націлювалась на розвиток технічної творчості користувачів і включала б велику кількість різноманітних послуг, починаючи від курсів графічного дизайну й закінчуючи картографією та вивченням редактури відео. Але у процесі спілкування з громадою та тренерами, команда проєкту вирішила звузити задум до одного напрямку фотографії.

«Прототип послуги ми вирішили створити у співпраці з учасниками молодіжного центру «Бібліотека – територія успіху», які люб’язно погодились її протестувати. У процесі ми вирішили долучити до проєкту професійних фотографів, а також молодих дизайнерів та студентів мистецьких факультетів, які можуть допомогти з облаштуванням фотозон», розповідає тренерка Людмила Чупряк.

Зараз тренінги проводяться окремо для різних вікових категорій і груп у першій та другій половинах дня. Послуга працює з 1-го вересня 2020-го року.

picture

Читай також: