Твори культуру:
бібліотечні інноваційні послуги

У 2020 р. ВГО Українська бібліотечна асоціація реалізує міжнародний проєкт під назвою «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги», що підтримує Європейський Союз за програмою Дім Європи. На конкурсній основі було відібрано 32 бібліотекаря з України та Білорусі, які пройшли навчання за участю данських та українських тренерів. За результатами навчання кожен бібліотекар-учасник розробив та впровадив у своїй бібліотеці нову інноваційну послугу для розвитку креативних індустрій, які представлені на даному ресурсі.

Музична студія у Миколаївській універсальній бібліотеці

Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека впровадила інноваційну послугу – організувала на своїй базі музичну студію.

Ідея створення студії народилася після того, як коштом грантової підтримки Посольства США в Україні бібліотека придбала музичне обладнання (синтезатор YAMAHA PSR E363, комплект для звукозапису Scarlett Solo Studio, програвач для платівок). 

«Ще з 2018 року на базі центру міжнародного партнерства бібліотеки функціонує творча лабораторія Mykolaiv FavLab, тому на прохання відвідувачів центру та відділу документів з питань культури й мистецтв було вирішено обладнати й музичну студію», – говорить ініціаторка послуги Лариса Сидоренко.

Прототип проєкту створювався працівниками центру, колегами з відділу документів культури і мистецтв, а також відділу соціокультурної діяльності. До тестування студії залучили відвідувачів різних відділів бібліотеки.

«Вдалося дізнатися, що у місті недостатньо доступних та безкоштовних місць для творчого спілкування професійних музикантів, співаків, музикантів-аматорів та людей, що лише прагнуть займатися музикою і відчувають потребу у презентаціях своїх творів і пошукові однодумців. Пересічні миколаївці відчувають потребу у відвідуванні таких непересічних заходів», – розповідає про результати тестування пані Лариса.

Також вона додала, що у процесі тестування ідея послуги змінилися, адже спочатку у бібліотеці планували лише надавати музичне обладнання для використання під час проведення соціокультурних заходів, запису музичних та аудіотворів. Тепер проєкт спрямований на згуртування музикантів довкола бібліотеки не лише через музичну студію, але й запровадивши вперше в місті проведення музичних квартирників. 

Перший захід у межах послуги відбувся 16 серпня, а користування музичним обладнанням відвідувачам бібліотеки доступне на постійній основі й безкоштовно.

Результати проєкту

Розповідає Лариса Сидоренко:

«Наша команда прагнула створити комфортні умови для активного спілкування та презентації творчих досягнень професійних та майбутніх музикантів, Наші відвідувачі переважно студенти Миколаївського музичного коледжу та Миколаївського фахового коледжу культури й мистецтв, учні музичних шкіл та користувачі бібліотеки.

Для згуртування людей ми проводимо музичні квартирантки, а також надаємо у користування музичне обладнання для індивідуального використання чи проведення різних заходів.

Ми вже встигли провести два квартирники. Перший відбувся 16 серпня, у ньому взяли участь 9 учасників та 43 глядачі. Другий – 25 жовтня у форматі онлайн-трансляції у Facebook. Він зібрав 646 переглядів. 

Загалом 13 відвідувачів бібліотеки вже скористалися вільним доступом до музичного обладнання. 

Дана послуга відповідає місії бібліотеки, що зазначена у Стратегії розвитку Миколаївської ОУНБ, – це створення інтегрованої інформаційно-комунікаційної платформи для всебічного розвитку громади та розвитку професійного потенціалу. Нашими партнерами стали Миколаївський академічний український театр драми та музичної комедії, Миколаївський академічний художній російський драматичний театр, Миколаївська обласна філармонія, Миколаївський фаховий коледж культури і мистецтв, Миколаївський фаховий коледж музичного мистецтва, відвідувачі бібліотеки. 

Ми вважаємо, що ця послуга може бути запроваджена будь-якою бібліотекою, за умови залучення партнерів, проведення відповідної фандрейзингової або проєктної діяльності, а також складання чіткого плану реалізації».

picture
picture

Читай також: