Твори культуру:
бібліотечні інноваційні послуги

У 2020 р. ВГО Українська бібліотечна асоціація реалізує міжнародний проєкт під назвою «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги», що підтримує Європейський Союз за програмою Дім Європи. На конкурсній основі було відібрано 32 бібліотекаря з України та Білорусі, які пройшли навчання за участю данських та українських тренерів. За результатами навчання кожен бібліотекар-учасник розробив та впровадив у своїй бібліотеці нову інноваційну послугу для розвитку креативних індустрій, які представлені на даному ресурсі.

«Гейміфікація: вчимось граючи»

Волинська обласна бібліотека для юнацтва започаткувала інноваційну послугу «Гейміфікація: вчимося граючи», щоби підвищити інтерес підлітків до культури, а також заохотити їх до читання через гру.

Послуга передбачає створення квестів на основі літературних творів, що будуть поєднувати дослідження міського простору та використання Google-карт. Організатори планують використовувати технологію GPS, QR-коди та інші способи інтеграції, в розробці яких можуть взяти участь і підлітки.

«Для тестування ми організувавши міський квест «Мій величний Лучеськ» для дітей (10-14 років) учасників АТО у партнерстві з Управлінням соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради. У центральній частині міста учасники квесту знаходили відповіді на запитання з історії та культури, відшуковували архітектурні пам’ятки, згадували історичні постаті, що принесли славу нашому місту», – говорить організаторка послуги Мирослава Будчик.

Вона також додає, що така послуга буде особливо цікавою шанувальникам комп’ютерних ігор: «Одна справа – сидіти за комп’ютером, а інша справа – стати безпосереднім учасником дійства». 

У бібліотеці вважають, що послуга допоможе достукатися до сучасних дітей, які звикли грати в комп’ютерні ігри й спілкуватися в соціальних мережах, адже більшість підлітків користуються гаджетами, а нова послуга дає можливість використати потенціал смартфонів з користю.

«Після тестування ідея не змінилась. Ми ще більше впевнились, що зможемо збільшити інтерес підлітків до сучасного візуального мистецтва, культури та історії, а також зможемо заохотити їх до читання через гру», –  стверджує Мирослава Будчик.

Тренінги для бібліотекарів від розробників програмного забезпечення по створенню ігор відбуваються у бібліотеці з 1-го вересня, а сама послуга запрацювала з 1-го жовтня.

Результати проєкту

Розповідає Мирослава Будчик:

«Ми проводимо квести та навчання з їх створення на основі книжок для школярів та студентів Волинської області. Для цього використовується браузер та відповідне програмне забезпечення.

У ігри можна грати у трьох режимах: на основі розташування гравця та карт Google (GPS); із використанням QR-кодів та «пальцем на карті», тобто не виходячи на вулицю. Ці ігри ми готували за допомогою спеціального додатку, який використовує різні функції смартфона. Наприклад, він може надсилати відповіді на запитання, фотографії чи відео. Організатор гри має попередній перегляд, доступ до відповідей, рейтингу та статистики. 

Ми вже створили за допомогою викладачів та студентів факультету економіки та управління СНУ ім. Лесі  України онлайн квест «Стань власником бізнесу»; квести за книжками В.Пясецького «Вулиці і майдани Луцька» та П.Троневича «Оповідання з давньої історії Луцька», а також гру за буклетом «Луцьк від А до Я» та історико-краєзнавчим виданням «Подорож старим Луцьком», який створили вихованці Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні. В іграх взяли участь вже понад 300 учасників».

picture
picture
picture
picture

Читай також: