Твори культуру:
бібліотечні інноваційні послуги

У 2020 р. ВГО Українська бібліотечна асоціація реалізує міжнародний проєкт під назвою «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги», що підтримує Європейський Союз за програмою Дім Європи. На конкурсній основі було відібрано 32 бібліотекаря з України та Білорусі, які пройшли навчання за участю данських та українських тренерів. За результатами навчання кожен бібліотекар-учасник розробив та впровадив у своїй бібліотеці нову інноваційну послугу для розвитку креативних індустрій, які представлені на даному ресурсі.

Онлайн-зустрічі для читання засудженими книжок своїм дітям – «Тато поруч. Мамо, поговорімо»

У «Борисовській центральній районній бібліотеці ім.І. Х. Колодєєва» (Республіка Білорусь) започаткували інноваційну послугу, спрямована на роботу з родинами засуджених.

Послуга реалізується у партнерстві з колонією №14 Управління Департаменту виконання покарань по Мінській області МВС Республіки Білорусь і полягає в організації літературних читань для дітей за участі ув’язнених.

«Ідея послуги взята з Бруклінської публічної бібліотеки (США), там вона реалізується під назвою «Telestory». Але ми вирішили її адаптувати для нашої країни й нашої бібліотеки зокрема. Після навчання методології “Дизайн-мислення для бібліотекарів” з тренерами з Данії, ми вирішили додати другий компонент послуги – створення аудіопродукту, в якому засуджені будуть читати для дітей казки, фрагменти повістей та оповідання», – коментує директор бібліотеки Олена Копиток.

Також вона зазначила, що прототипування послуги дозволило зрозуміти, що найкомфортнішим форматом для онлайн-зустрічей родин стане закритий майданчик в дитячій бібліотеці, де відбуватиметься читання і спілкування протягом 1 години. 

Послуга також передбачає знайомство дитини з дитячою бібліотекою, онлайн-зустрічі з батьком, а також дарування книжок після закінчення читань: «Книжка дарується дитині для її особистої сімейної бібліотеки з побажанням прочитати її вже разом, коли тато чи мама повернеться додому».

З 23 квітня 2020 року розпочалися онлайн-зустрічі, а станом на 1 січня 2021 року їх відбулося вже 7 (за участі 29 учасників).

Також у бібліотеці повідомляють, що у 2021 році проєкт планують масштабувати й на міста Білорусі, а також зареєструвати авторське право на товарний знак проєкту.

Послуга діятиме в бібліотеці протягом 2020-2022 років.

picture
picture
picture

Читай також: