Твори культуру:
бібліотечні інноваційні послуги

У 2020 р. ВГО Українська бібліотечна асоціація реалізує міжнародний проєкт під назвою «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги», що підтримує Європейський Союз за програмою Дім Європи. На конкурсній основі було відібрано 32 бібліотекаря з України та Білорусі, які пройшли навчання за участю данських та українських тренерів. За результатами навчання кожен бібліотекар-учасник розробив та впровадив у своїй бібліотеці нову інноваційну послугу для розвитку креативних індустрій, які представлені на даному ресурсі.

Анімаційний майданчик «Мedia Кids»

Центральна бібліотека ім. І. С. Тургенєва у Харкові відкрила анімаційний майданчик «Мedia Кids», що допоможе познайомити дітей з різними медійними форматами та принципами анімації.

«Мedia Кids» передбачає створення на базі бібліотеки творчої студії, а також артпростору, де проводитимуть заходи різних форматів, серед яких мінілекції, майстер-класи, творчі заняття з різних технік рукоділля та багато іншого.

«З дитинства я дуже полюбляла дивитися мультфільми. Мені було цікаво, як їх створюють. Це мене і надихнуло на проєкт нової інноваційної послуги у бібліотеці. Під час створення мультфільму діти зможуть розвивати свій творчий потенціал, спробують себе у ролі режисера, навчаться створювати свої анімаційні відеоролики, а також LEGO–анімацію», – розповідає ініціаторка послуги Надія Копанішина.

За її словами, анімаційний майданчик має задовольнити потребу у творчому розвитку та змістовному дозвіллі юних мешканців міста, а також їхніх родин.

Окрім перелічених форматів, у межах «Мedia Кids» передбачена можливість й індивідуальних занять за домовленістю, які можна проводити як на території артпростору, так і в дистанційному онлайн-форматі.

«Для того, щоби дізнатися запити аудиторії, ми провели низку інтерв’ю з користувачами бібліотеки. Тестування прототипу не робили, а одразу взялися впроваджувати інноваційну послугу, до якої вже залучили дітей 8-12 років», – пояснює Надія.

Анімаційний майданчик «Мedia Кids» – це не тестова послуга, а проєкт, який повноцінно діє у Центральній бібліотеці ім. І. С. Тургенєва у Харкові з 6 серпня 2020 року.

Результати проєкту

Розповідає Копанішина Надія:

«Партнером проєкту стала дитяча студія SOVAanima та її керівник, мультиплікатор Вадим Болдурат. Сьогодні у Центральній бібліотеці ім. Тургенєва на анімаційному майданчику «Media Kids» вже відбулася 27 зустрічей з дітьми 6-8 років. За цей час вони набули багато нових навичок та стали вже дружною командою. 

Процес створення власних пластилінових мультфільмів дає змогу дітлахам спробувати себе у різних ролях. Вони з задоволенням створюють власних персонажів та декорації, вигадують сценарії мультфільмів, вивчають технології анімування та різні техніки фотографування, спеціальні програми для обробки відео.

Вже зараз діти мають вже певні успіхи та перші пластилінові відео-спроби в техніці перекладної анімації. Юні мультиплікатори працюють над створенням серії мультфільмів про пригоди своїх героїв в бібліотеці, які будуть популяризувати дитяче читання та саму бібліотеку. А ще на заняттях можна навчитись монтувати цікаве відео з прогулянки, редагувати фото, дізнатись як додати музику до власних роликів та користуватись спеціальними програмами для обробки відео.

На сьогодні створено 2 групи з різними віковими категоріями: 1 група: діти 6-7 років, 2 група: 7-12 років.

Монетизувати послугу ми не передбачали, адже вона розрахована на користувачів, соціальний стан яких не дозволяє зайвих витрат на творчість дітей.

З появою нової інноваційної послуги збільшилося кількість користувачів, які приходять до бібліотеки, а колектив бібліотекарів дізнався юагато нового про анімацію, різні техніки фотографування та спеціальні програми для обробки відео.

За допомогою дизайн-мислення ми почали по «іншому» дивитися на своїх користувачів. Команда креативних бібліотекарів ЦБ ім. Тургенєва вивчають захоплення своїх користувачів і реалізовував їх у бібліотеці».

picture
picture
picture
picture
picture

Читай також: