Твори культуру:
бібліотечні інноваційні послуги

У 2020 р. ВГО Українська бібліотечна асоціація реалізує міжнародний проєкт під назвою «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги», що підтримує Європейський Союз за програмою Дім Європи. На конкурсній основі було відібрано 32 бібліотекаря з України та Білорусі, які пройшли навчання за участю данських та українських тренерів. За результатами навчання кожен бібліотекар-учасник розробив та впровадив у своїй бібліотеці нову інноваційну послугу для розвитку креативних індустрій, які представлені на даному ресурсі.

Анімаційний майданчик «Мedia Кids»

Центральна бібліотека ім. І. С. Тургенєва у Харкові відкрила анімаційний майданчик «Мedia Кids», що допоможе познайомити дітей з різними медійними форматами та принципами анімації.

«Мedia Кids» передбачає створення на базі бібліотеки творчої студії, а також артпростору, де проводитимуть заходи різних форматів, серед яких мінілекції, майстер-класи, творчі заняття з різних технік рукоділля та багато іншого.

«З дитинства я дуже полюбляла дивитися мультфільми. Мені було цікаво, як їх створюють. Це мене і надихнуло на проєкт нової інноваційної послуги у бібліотеці. Під час створення мультфільму діти зможуть розвивати свій творчий потенціал, спробують себе у ролі режисера, навчаться створювати свої анімаційні відеоролики, а також LEGO–анімацію», – розповідає ініціаторка послуги Надія Копанішина.

За її словами, анімаційний майданчик має задовольнити потребу у творчому розвитку та змістовному дозвіллі юних мешканців міста, а також їхніх родин.

Окрім перелічених форматів, у межах «Мedia Кids» передбачена можливість й індивідуальних занять за домовленістю, які можна проводити як на території артпростору, так і в дистанційному онлайн-форматі.

«Для того, щоби дізнатися запити аудиторії, ми провели низку інтерв’ю з користувачами бібліотеки. Тестування прототипу не робили, а одразу взялися впроваджувати інноваційну послугу, до якої вже залучили дітей 8-12 років», – пояснює Надія.

Анімаційний майданчик «Мedia Кids» – це не тестова послуга, а проєкт, який повноцінно діє у Центральній бібліотеці ім. І. С. Тургенєва у Харкові з 6 серпня 2020 року.

picture
picture
picture

Читай також: