Твори культуру:
бібліотечні інноваційні послуги

У 2020 р. ВГО Українська бібліотечна асоціація реалізує міжнародний проєкт під назвою «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги», що підтримує Європейський Союз за програмою Дім Європи. На конкурсній основі було відібрано 32 бібліотекаря з України та Білорусі, які пройшли навчання за участю данських та українських тренерів. За результатами навчання кожен бібліотекар-учасник розробив та впровадив у своїй бібліотеці нову інноваційну послугу для розвитку креативних індустрій, які представлені на даному ресурсі.

Бібліотечний квАРТал. Творча студія «Від хобі до майстерності»

У Бібліотеці-філії для дітей №15 у Запоріжжі почала працювати творча студія «Від хобі до майстерності», яка допоможе дітям опанувати нові й цікаві активності, пов’язані з їхніми захопленнями.

«Відвідувачами бібліотеки є мешканці міста. Вагома частина серед них — діти дошкільного віку, шкільного та їх батьки. Сьогодні, все частіше батьки звертаються до бібліотеки із запитанням, як відвернути дітей від гаджетів, об´єднатися за творчими інтересами, зацікавити їх змістовним дозвіллям», – розповідає бібліотекарка Неллі Крамаренко.

Спілкуючись з молодшими відвідувачами, команда бібліотеки виявила, що їм цікаво відпочивати з батьками, бувати в цікавих місцях, проводити вільний час творчо та дізнаватися про щось нове. На основі цього й зародилася ідея організувати творчу студію.

«Для тестування, бібліотекарі вийшли з ідеєю послуги у сквер (ігровий майданчик біля бібліотеки) і запропонували її мешканцям району, провели серед них опитування, а також записали тестовий майстер-клас і розмістили його на сайті та Facebook-сторінці. Відео за тиждень переглянули майже сто користувачів», – зазначила бібліотекарка.

Організатори планують проводити в межах творчої майстерні заходи різних форматів, серед яких майстер-класи, мінілекції, творчі заняття з рукоділля.

Також передбачені індивідуальні заняття за попередньою домовленістю, які можна проводити як наживо, на відкритому майданчику арт-простору, так і в онлайн-режимі.

Послуга працює з серпня 2020-го року й буде активною до кінця 2021-го. Заняття проходять один раз на тиждень.

picture

Читай також: