Твори культуру:
бібліотечні інноваційні послуги

У 2020 р. ВГО Українська бібліотечна асоціація реалізує міжнародний проєкт під назвою «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги», що підтримує Європейський Союз за програмою Дім Європи. На конкурсній основі було відібрано 32 бібліотекаря з України та Білорусі, які пройшли навчання за участю данських та українських тренерів. За результатами навчання кожен бібліотекар-учасник розробив та впровадив у своїй бібліотеці нову інноваційну послугу для розвитку креативних індустрій, які представлені на даному ресурсі.

«Стороннім вхід… дозволено»

«Стороннім вхід… дозволено» це послуга Львівської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Романа Іваничука, яка покликана познайомити відвідувачів із робочими залаштунками культурних інституцій.

За словами ініціаторки послуги, журналістки Людмили Пуляєвої, послуга допоможе зацікавленим краще зрозуміти, як влаштовані театри, музеї, художні та реставраційні майстерні. Для цього у межах послуги організовуватимуть індивідуальні екскурсії до закладів культури, а також зустрічі з провідними акторами та художниками.

Ідея народилася завдяки журналістській діяльності авторки проєкту Людмили Пуляєвої: «Оскільки я добре знайома із залаштунковим життям театрів і музеїв, то вирішила надати можливість ознайомитися з ним і користувачам бібліотеки. До цього спонукало й оголошення про приймання заявок проєкту «Твори культуру…».

За словами Людмили, прототип послуги створювався за методикою «дизайн мислення», що вивчалася учасниками проєкту разом з данськими тренерами. Для цього використовувались модель, створена з підручних матеріалів картонної коробки з-під взуття, скотчу та шматка тканини.

«Спочатку я протестувала послугу на колегах, а потім залучила користувачів, які приходили до бібліотеки. Це були старшокласники й студенти», – зазначає авторка послуги.

За результатами тестування, послуга не зазнала суттєвих змін і надається відвідувачам Львівської обласної бібліотеки для юнацтва з третього вересня 2020 року.

picture

Читай також: