Твори культуру:
бібліотечні інноваційні послуги

У 2020 р. ВГО Українська бібліотечна асоціація реалізує міжнародний проєкт під назвою «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги», що підтримує Європейський Союз за програмою Дім Європи. На конкурсній основі було відібрано 32 бібліотекаря з України та Білорусі, які пройшли навчання за участю данських та українських тренерів. За результатами навчання кожен бібліотекар-учасник розробив та впровадив у своїй бібліотеці нову інноваційну послугу для розвитку креативних індустрій, які представлені на даному ресурсі.

Театральна майстерня «ТеМа»

Центральна міська бібліотека імені Василя Земляка комунального закладу «Централізована бібліотечна система» Житомирської ОТГ створила театральну майстерню, яка сприятиме розвитку творчих здібностей дітей та допомагатиме їм опанувати професійні навички акторської майстерності.

За словами організаторів, назва майстерні – це абревіатура, яка розшифровується як «Творчі Експресивні Маленькі Актори». 

«Театральне мистецтво це – синтез літератури, музики, хореографії, архітектури та живопису, що дає можливість розвивати творчі здібності відразу у декількох напрямках. Послуга дасть можливість дітям побути акторами, як індивідуально, так і у складі учасників колективної постановки на театральній сцені», – розповідає ініціаторка майстерні Катерина Бабенко.

Послуга включає в себе творчі заняття із професійним актором-викладачем, який навчить учасників акторської майстерності та допоможе опанувати навички постановки сценічної мови та рухів. Також передбачені й навчальні практики, серед яких сценічні постановки, виступи, робота на камеру у різних форматах тощо.

«Театральна майстерня «ТеМа» реалізовує одне з основних завдань бібліотек – популяризує книжки та читання. Юні актори – читачі бібліотеки – на літературних читаннях декламують скоромовки, байки, вірші, уривки з творів української та світової літератури», – додає бібліотекарка. 

Студія спрямована на дітей віком від 8 до 14 років і працює як платна послуга – її вартість 132 грн на місяць (за умови, якщо заняття відбуваються oфлайн). У бібліотеці стверджують, що її цілком можуть впровадити й інші бібліотеки, які співпрацюють з місцевими закладами культури театрами зокрема.

Результати проєкту

Розповідає Катерина Бабенко:

«Після впровадження послуги аудиторія бібліотеки значно розширилась, адже послуга залучила не тільки дітей, але й батьків, бабусь та дідусів, які мали змогу ознайомитись з бібліотекою, її працівниками та наявною у нас літературою.

Наразі ми сформували сталу активну групу учасників театральної майстерні «ТеМа», які проводять «живу роботу з текстом». 

Особливість послуги у тому, що вона має тривати на постійній основі, вдосконалюватись, відповідати запитам та потребам користувачів. Тому ми вже навчились підлаштовуватись під виклики сучасних реалій та впроваджувати набутий досвід в інших робочих площинах.

Впровадження послуги допомогло нам змінити підходи до організації бібліотечних заходів загалом, адже тепер ми від самого початку намагаємося зрозуміти запити потенційної аудиторії й формуємо послугу таким чином, щоби вона давала цінний досвід та корисні знання усім користувачам бібліотеки».

picture
picture
picture
picture
picture

Читай також: