Твори культуру:
бібліотечні інноваційні послуги

У 2020 р. ВГО Українська бібліотечна асоціація реалізує міжнародний проєкт під назвою «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги», що підтримує Європейський Союз за програмою Дім Європи. На конкурсній основі було відібрано 32 бібліотекаря з України та Білорусі, які пройшли навчання за участю данських та українських тренерів. За результатами навчання кожен бібліотекар-учасник розробив та впровадив у своїй бібліотеці нову інноваційну послугу для розвитку креативних індустрій, які представлені на даному ресурсі.

Технічна лабораторія

У Центральній районній бібліотеці імені М.Богдановича у місті Молодечно (Білорусь) відкрилася технічна лабораторія, що покликана розвинути творчі навички школярів.

Організатори лабораторії зазначають, що така ідея виникла після консультацій з батьками та дітьми 12-15 років.

«Найбільш творча аудиторія – це підлітки. Саме цю категорію читачів ми хочемо привести до бібліотеки і створити те місце, куди їм би хотілося приходити, де вони і могли б отримати повну свободу та розуміння. Ми готові створити можливості для тих, хто любить працювати і в колективі, й індивідуально», – говорить Тетяна Лєтунова, одна з організаторок лабораторії.

Прототип послуги створювала команда бібліотеки. У процесі тестування відбулися певні зміни, зокрема організатори вирішили змінити час проведення зустрічей та підкорегували вік цільової аудиторії.

«Ми вирішили проводити лабораторію у п’ятницю о 16:30 і проводити заняття в трохи обмеженому варіанті, адже пандемія триває, тому ми не можемо зібрати більше ніж 6 людей в одному приміщенні. Але сподіваємось, що у майбутньому все стане на свої місця», – пояснює Тетяна Лєтунова.

Послуга працює з осені 2020-го року.

picture
picture

Читай також: