Твори культуру:
бібліотечні інноваційні послуги

У 2020 р. ВГО Українська бібліотечна асоціація реалізує міжнародний проєкт під назвою «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги», що підтримує Європейський Союз за програмою Дім Європи. На конкурсній основі було відібрано 32 бібліотекаря з України та Білорусі, які пройшли навчання за участю данських та українських тренерів. За результатами навчання кожен бібліотекар-учасник розробив та впровадив у своїй бібліотеці нову інноваційну послугу для розвитку креативних індустрій, які представлені на даному ресурсі.

Артпростір «SELO»

На базі Публічної бібліотеки ім.О.Левицького Нехворощанської ОТГ у Полтавській області створили артпростір «SELO» платформу для співпраці народних майстрів та художників.

«SELO» працює як локація, в якій майстри з різних дисциплін мають можливість проводити майстер-класи, демонструвати свої роботи та знайомитись зі своїми колегами.

За словами ініціаторки послуги Ірини Шелемби, на території громади мешкають чимало умільців різних промислів – художник, майстер з випалювання, гончар, вишивальниці, майстриня народознавчого напрямку та інші. Саме це і спонукало створити подібну платформу.

«У просторі можна організовувати виставки художників та умільців народного промислу протягом 0,5 до 1,5 місяців. Також ми маємо сторінку на Facebook, де публікуємо фото та відео матеріали з рекламою виробів та оглядами творчості авторів», говорить Ірина.

Прототипом послуги стала виставка малюнків місцевого художника-аматора Андрія Мухіна. Але досвід показав, що онлайн-платформа «SELO» виявилась ефективнішою, оскільки, за словами Андрія, вона привела до нього нових клієнтів.

«Наразі нашою командою розробляється проєкт по створенню пішохідних та велоекскурсій, в маршрут яких будуть входити бібліотеки. Плануємо знайомити туристів з історією нашого краю та виробами майстрів», додає Ірина Шелемба.

Послуга працює у бібліотеці з вересня 2020-го року.

picture
picture
picture

Читай також: