Твори культуру:
бібліотечні інноваційні послуги

У 2020 р. ВГО Українська бібліотечна асоціація реалізує міжнародний проєкт під назвою «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги», що підтримує Європейський Союз за програмою Дім Європи. На конкурсній основі було відібрано 32 бібліотекаря з України та Білорусі, які пройшли навчання за участю данських та українських тренерів. За результатами навчання кожен бібліотекар-учасник розробив та впровадив у своїй бібліотеці нову інноваційну послугу для розвитку креативних індустрій, які представлені на даному ресурсі.

«Гейміфікація: вчимось граючи»

Волинська обласна бібліотека для юнацтва започаткувала інноваційну послугу «Гейміфікація: вчимося граючи», щоби підвищити інтерес підлітків до культури, а також заохотити їх до читання через гру.

Послуга передбачає створення квестів на основі літературних творів, що будуть поєднувати дослідження міського простору та використання Google-карт. Організатори планують використовувати технологію GPS, QR-коди та інші способи інтеграції, в розробці яких можуть взяти участь і підлітки.

«Для тестування ми організувавши міський квест «Мій величний Лучеськ» для дітей (10-14 років) учасників АТО у партнерстві з Управлінням соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради. У центральній частині міста учасники квесту знаходили відповіді на запитання з історії та культури, відшуковували архітектурні пам’ятки, згадували історичні постаті, що принесли славу нашому місту», – говорить організаторка послуги Мирослава Будчик.

Вона також додає, що така послуга буде особливо цікавою шанувальникам комп’ютерних ігор: «Одна справа – сидіти за комп’ютером, а інша справа – стати безпосереднім учасником дійства». 

У бібліотеці вважають, що послуга допоможе достукатися до сучасних дітей, які звикли грати в комп’ютерні ігри й спілкуватися в соціальних мережах, адже більшість підлітків користуються гаджетами, а нова послуга дає можливість використати потенціал смартфонів з користю.

«Після тестування ідея не змінилась. Ми ще більше впевнились, що зможемо збільшити інтерес підлітків до сучасного візуального мистецтва, культури та історії, а також зможемо заохотити їх до читання через гру», –  стверджує Мирослава Будчик.

Тренінги для бібліотекарів від розробників програмного забезпечення по створенню ігор відбуваються у бібліотеці з 1-го вересня, а сама послуга запрацювала з 1-го жовтня.

picture

Читай також: