Твори культуру:
бібліотечні інноваційні послуги

У 2020 р. ВГО Українська бібліотечна асоціація реалізує міжнародний проєкт під назвою «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги», що підтримує Європейський Союз за програмою Дім Європи. На конкурсній основі було відібрано 32 бібліотекаря з України та Білорусі, які пройшли навчання за участю данських та українських тренерів. За результатами навчання кожен бібліотекар-учасник розробив та впровадив у своїй бібліотеці нову інноваційну послугу для розвитку креативних індустрій, які представлені на даному ресурсі.

Школа арт-маркетингу для митців та музикантів

Волинська ДОУНБ ім. Олени Пчілки відкрила школу арт-маркетингу, завдяки якій луцькі митці та музиканти зможуть навчитися просувати власний культурний продукт.

«До створення такої послуги спонукали запити користувачів бібліотеки. Багато читачів з мистецького відділу говорили про те, що нині важко реалізувати свою творчість і заробляти на цьому гроші», – говорить Уляна Джаман, одна з ініціаторок школи.

Прототип послуги створювали разом із працівниками Відділу міського абонементу та Відділу літератури з питань мистецтва бібліотеки. Також до процесу залучили і постійних читачів бібліотеки, художників і музикантів, які давали рекомендації та проходили опитування.

«Ми побачили, що недоречно ставити вікове обмеження користувачів послуги школи арт-маркетингу, а також виявили потребу у забезпеченні користувачів послуги спеціалізованою літературою», – ділиться результатами тестування послуги бібліотекарка.

У межах школи проводять майстер-класи, лекції, а також зустрічі з людьми, які можуть поділитися власним досвідом просування. Організатори планують записувати заходи на відео й викладати їх у вільний доступ.

picture

Читай також: